اخبار

گریز مردم غرب از مشروبات الکلی افزایش یافته

تلویزیون صدای آمریکا (VOA) طی گزارشی تصویری گفت که گریز مردم غرب از مشروبات الکلی به سوی مشروبات غیر الکلی حتی در مراکز معروف ساخت آن مشروبات مثل ایرلند افزایش یافته است.

گزارش صدای آمریکا می گوید:

“… دوبلین از مهمترین اماکن توریستی جهان است که عمدتا گردشگران برای چشیدن طعم مشروبات الکلی معروف ایرلندی به میکده های معروف به پاب در ایرلند می روند اما طبق آمار “دیاجیو”، بزرگترین شرکت بریتانیایی تولید کننده مشروبات الکلی، بین سالهای 2001 تا 2017 مصرف این مشروبات به مقدار زیادی کاهش یافته و برخی پاب ها به مشتری هایشان موکتل یا کوکتل های سالم غیر الکلی ارائه می دهند…”

دافین رایت، مدیر بازاریابی یکی از شرکت های عرضه مشروبات الکلی می گوید:

“… از ابتدای 2019 ارائه گزینه مشروبات غیرالکلی در رستوران ها و بارها از اهمیت بالایی برخوردار است، به خصوص که خیلی ها امسال را با هدف سلامت بیشتر شروع کردند…”

نکته جالب در این گزارش این است که دلیل گرایش مردم به سوی مشروبات غیر الکلی، هدف زندگی سالم ذکر شده و سلامت انسان با مشروبات الکلی مغایر دانسته شده است. یعنی اذعان می کند در واقع مشروبات الکلی، به افراد غیر سالم تعلق داشته و اینگونه موجودات را در جامعه پرورش می دهد!

وان یاتیس ، صاحب یکی از این بارها می گوید:

“… مردم نسبت به مواد غذایی خیلی آگاه شده اند. من فکر می کنم افزایش تقاضا برای مشروبات غیر الکلی آن هم در چنین اماکنی نشان می دهد که در 10 سال آینده شاهد رشد این روند در خیلی از جاهای دنیا خواهیم بود…”

این صاحب رستوران هم آگاهی مردم را با تقاضایشان برای مشروبات غیر الکلی مترادف دانسته و رشد آن را در سراسر دنیا طی 10 سال آینده پیش بینی می کند.

رادیو صدای آمریکا در پایان گزارشش می گوید که به گفته مدیر یکی از شرکت های بزرگ صنعت مشروبات الکلی با توجه به تقاضاهای بسیاری از مشتریان، حالا زمان مناسبی برای ارائه گزینه مشروبات غیر الکلی به جای مشروبات سنتی هستیم.

پیش از این نیز کارشناسان و متخصصان سلامت، به کررات مردم را به عدم استفاده از مشروبات الکلی دعوت کرده بودند. به ویژه اینکه درصد بالایی از بزه ها و خلاف ها و جنایات از جمله تعرضات جنسی که در این سالها بخش مهمی از ساختار سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و آکادمیک غرب را در بر گرفته و به صورت یک بحران جدی برای جامعه اروپایی و آمریکایی درآمده به تصریح متخصصان این حوزه، ناشی از مصرف مشروبات الکلی تشخیص داده شده است.

پس از اخباری که از گرایش مردم غرب به سوی غذای حلال و گردشگری حلال و مدارس و مراسم و جشن های غیر مختلط و دعوت از پزشکان و مربیان هم جنس و … گزارش شد، این تمایل به سوی مشروبات غیر الکلی، آیا نشانه ای دیگر از فرار و نفرت مردم اروپا و آمریکا نسبت به سبک زندگی غربی نیست که آنها را دچار مشکلات و معضلات بسیار عدیده در روند کار و زندگی گردانده است؟

گالیله بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن