پزشکی

پیشرفته ترین روش درمان ناباروری 2019 کدام است ؟

این روش درمانی یکی از پیشرفته ترین روش درمان ناباروری 2019 حال حاضر است؛ به طوری که درصد موفقیت آن در آزمایشات و تحقیقات گوناگون بالای 84 درصد بیان شده است. دکتر مایکل ون برگ محقق و پزشک بیمارستان رویال لندن در مقاله ای در سال 2017 بیان می کند: کشف استفاده از سلول های بنیادی در پیشرفته ترین روش درمان ناباروری، یک گام بزرگ در مسیری بود که امیدهای زیادی را برای کسب تجربه ی شیرین فرزنددار شدن ایجاد کرد. این روش روز به روز پیش می رود تا این که ناباروری را به کمتر از 1 درصد برساند.

برخلاف سایر سلول های بدن، سلول های بنیادی یا Stem cell ها نوع خاصی از سلول ها هستند. همه ی سلول ها به جز سلول های عصبی و ماهیچه ای برای افزایش تعداد خود یا ترمیم آسیب ها از فرایند خاصی از ترمیم با نام تقسیم میتوز استفاده می کنند. در تقسیم میتوز یک سلول می تواند سلول هایی کاملا مشابه خود را ایجاد کند. تقسیمی که سلول های کاملا مشابه تولید می کند قطعا نمی تواند بافت های جدید دیگری را تولید کند؛ اما سلول های بنیادی از نوع خاص دیگری از تقسیم با نام تقسیم میوز استفاده می کنند.

تقسیم میوز، مهم ترین تقسیم در فرایند تولید مثلی یک فرد است؛ چرا که سلول های جنسی یا گامت ها تنها از راه این تقسیم تولید می شوند. سلول های بنیادی نیز از این نوع تقسیم بهره می برند. در نتیجه زمانی که دو سلول جنسی مرد و زن با هم لقاح پیدا می کنند، می توانند یک انسان کامل را به وجود آورند. سلول های بنیادی در مردان سلول های اسپرماتوگونی هستند که می توانند اسپرم ها را ایجاد نمایند.

ادامه پیشرفته ترین روش درمان ناباروری

گالیله بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن