پزشکی

لاغری موضعی : یک مطالعه بالینی کنترل‌شده

قانون اساسی مورفولوژیکی ما نتیجه همه ویژگی‌های مورفولوژیکی مربوط به ژنتیک و epigenetics ، یعنی تاثیر محیط خارجی بر ظهور predispositions خاص است .

بر این اساس ، هر فرد را می‌توان با توجه به ساختار هورمونی او طبقه‌بندی کرد که می‌تواند با رژیم غذایی و ورزش جسمی تعدیل شود . در جاییکه یک تعادل انرژی مثبت وجود دارد ، هر morphotype تمایل دارد بافت چربی را در مناطق خاص بدن به دست آورد : the hyperlypogenetic morphotype در قسمت بالایی بدن ( ناحیه شکم ، عقب ، دو سر ) ، the hyperlipolytic در قسمت پایین ( ناحیه perthrocanteric ، glutei ، ران ) ، در حالی که نوع مخلوط این کار را به صورت یکنواخت انجام می‌دهد .

AIM : هدف از این مطالعه ارزیابی این مساله است که آیا با استفاده از یک رژیم غذایی هدفمند و جلسات آموزشی که در نظر گرفتن تفاوت‌های هورمونی سه morphotypes مختلف در نظر گرفته می‌شود ، این امکان وجود دارد که به کاهش چاقی موضعی دست یابد .مصرف کربوهیدرات‌ها در شب در این morphotype موجب افزایش سازگاری می‌شود , چرا که سنتز مغزی سروتونین را افزایش می‌دهد که به استراحت بیشتر کمک می‌کند . علاوه بر این , همچنین باعث افزایش ترشح leptin ( anorexiant ) می‌شود و ترشح ghrelin ( orexiant را کاهش می‌دهد و در نتیجه به کاهش ترشح کورتیزول کمک می‌کند . علاوه بر این, در عصر , cortisolemia پایین است و بنابراین hyperglycaemia با hyperinsulinemia ناشی از کربوهیدرات ناشی از کربوهیدرات , تنظیم نشده است . این morphotype باید فقط پروتیین‌های محدود را در عصر بخورند , چون phenylalanine و تیروزین precursors از آدرنالین هستند , که به ” تاکید ” موضوع و افزایش بیش از حد کمک می‌کند .

جفت Gynoid ( ۱۰ % کالری کم‌تر نسبت به مقدار متابولیسم پایه ارزیابی‌شده ، چون بافت چربی glutei و ران‌ها خاصیت lipolytic پایینی را نشان می‌دهد ) : افراد متعلق به این گروه آزمایش به مواد مغذی پر مصرف زیر تقسیم شدند : ۵۵ % C ، ۲۰ % P ، ۲۵ % L . توزیع روزانه kcal به صورت زیر بود : ۳۰ درصد صبحانه ، ۴۵ درصد نهار و ۲۵ درصد شام . پروتیین‌ها به مقدار کم داده شدند تا یک قطره در PH را محدود کنند که می‌تواند منجر به کاهش کریستال‌های کلسیم در یک محیط اسیدی شود ، که باعث ایجاد گره‌های cellulitis می‌شود .

صبحانه عمدتا ً حاوی کربوهیدرات‌ها به منظور تحریک متابولیسم تیرویید ، طرفداری از تبدیل T۴ به T۳ بود . پروتیین‌ها به جای آن هدف پروتیین‌های contrasting را دارند که توسط کورتیزول ترویج می‌شود .

ناهار غذای اصلی بود و اغلب کربوهیدرات را برای تحریک the فراهم می‌کرد ، و شاخص glycemic را تحت کنترل نگه داشت تا بعد از ناهار و بعد از ناهار ، شاخص glycemic را تحت کنترل نگه دارد . لاغری پروتئین‌ها و لیپیدها برای پایین آوردن IG از وعده غذایی ضروری بودند .

شام کوچک‌ترین غذایی بود و تنها ۲۵ درصد از کالری روزانه را تامین می‌کرد . هنگامی که hyperglycaemia در طول اولین ساعات شب ترشح می‌شوند ، کربوهیدرات کاهش‌یافته است . پروتئین‌ها غذای اصلی این وعده غذایی هستند چون برای تحریک تولید شکوفا ضروری هستند . این یک اثر synergic همراه با ورزش شبانه برای پشتیبانی از پیک است . Lipids ، به ویژه اسیده‌ای چرب اشباع‌نشده ، از توابع hepato – biliary پشتیبانی می‌کنند و به حذف استروژن کمک می‌کنند .

توزیع مواد مغذی پر مصرف در هر وعده غذایی در هر وعده غذایی متفاوت بود .

در گروه‌های کنترل ، مقدار کالری با توجه به گروه morphotype محاسبه شد . توزیع مواد مغذی پر مصرف که برای دو گروه تحت کنترل مشابه بود ، به شرح زیر بود : ۵۵ % C ، ۱۵ % P ، ۳۰ % L . توزیع روزانه kcal به صورت زیر بود : ۲۵ درصد صبحانه ، ۵ درصد اسنک ، ۵ % اسنک ، ۵ درصد اسنک و ۳۰ درصد شام ، بنابراین توزیع انرژی در سه وعده غذایی اصلی یکنواخت بود .

روش در این دوره بین ۰۸ / ۰۳ / ۱۳ و ۱۳ / ۰۹ / ۱۳ یک مطالعه بالینی کنترل‌شده تصادفی با وزن متوسط ۲۶ ( n / m۲ ) و میانگین سنی ۴۱ / ۵ ، مطابق با معیارهای گنجاندن قبلی، انجام شد . هر سوژه به یک جلسه مقدماتی خوانده شد که در آن پارامترهای خاص ترکیب بدن به وسیله اندازه‌گیری anthropometric ( وزن ، ارتفاع ، محیط ، skinfold ) و bioimpedentiometry ثبت شدند . لاغری موضعی پرسشنامه برای ارزیابی سطح ورزش فیزیکی سوژه و طبقه‌بندی / مربوطه خود پر شد . موضوعات تصادفی با به حداقل رساندن و گروه‌بندی شدند ، مطابق با morphotype ، به سه جفت گروه مطالعه تقسیم شدند : android تجربی ( n = ۱۲ ) در مقابل . android ( n = ۱۲ ) ؛ gynoid تجربی ( n = ۱۵ ) در مقابل . gynoid کنترل ( n = ۱۵ ) ؛ نوع ترکیبی تجربی ( n = ۱۵ ) در مقابل . نوع ترکیبی کنترل ( n = ۱۵ ) . هر یک از این سه جفت به طور مستقل ارزیابی شدند .

در این خلاصه ، ما تصمیم گرفته‌ایم که تنها بر روی android و gynoid morphotypes تمرکز کنیم ، زیرا بعد از ۲ ماه پی‌گیری ، the مختلط تجربی به نظر می‌رسد که کم‌تر از کنترل ترکیبی رژیم غذایی و ورزش است .

هر فرد از هر گروه یک رژیم غذایی شخصی را در رابطه با morphotype خود دنبال می‌کند .

جفت آندروید ( 10 % کالری بالاتر از مقدار متابولیسم پایه محاسبه شده ) , از آنجایی که بافت چربی abdominal فعالیت lipolytic چربی بیشتری را به دنبال داشت , رژیمی که به مواد مغذی پر مصرف زیر تقسیم شد : 40 % کربوهیدرات ( C ) , 30 % پروتیین ( P ) , 30 % چربی‌ها ( لیتر ) . توزیع of در طول روز به شرح زیر بود : 25 درصد صبحانه , 30 درصد نهار و ۴۵ درصد شام . صبحانه حاوی مقدار کم کربوهیدرات بوده و به منظور افزایش بیشتر the های بالا به علت to اولیه صبح , کافی نیست . در واقع قله‌های با ارتفاع بالا در صبح می‌تواند منجر به واکنش انسولین compensatory شود که به نفع lipogenesis و تجمع of در قسمت بالایی بدن است . پروتیین‌ها برای مقابله با پروتئین protein که توسط کورتیزول القا می‌شود , ضروری هستند .

صرف ناهار مقدار کمی انرژی , با درصد کم کربوهیدرات برای حمایت از فرسودگی عرضه گلیکوژن در کبد , فراهم کرد .

شام مهم‌ترین وعده غذایی بود که ۴۵ درصد کل Kcalories روزانه و ۶۵ درصد از کل کربوهیدرات روزانه را به همراه داشت که عمدتا ً تامین کربو هیدرات‌ها بسیار ضعیفی را تامین می‌کرد . این کربوهیدرات‌ها برای بازیابی منابع گلیکوژن در جگر ضروری بودند که به علت ناهار پروتئین بالا , بدون تحریک lipogenesis , کاهش یافت .

زیباچه

گالیله بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید

بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن