گوناگون

ضرورت حفظ حریم ها در محرم

محرم، فصلِ گفتن از حقیقت هاست. تبیین معارفی که زندگی انسان را بر صراط مستقیم حسینی، سامان می دهد. در این مکتب، قطعا حلال و حرام، حرمت ویژه ای دارد. باید مرز قائل شد میان رفتارها.

باید دست را به اختیار عق شریعت اندیش درآورد تا بی حساب، دست در انبان دیگری نبرد و نان از سفره دیگری برندارد. علاوه بر این، باید که حریم ها را هم محترم شمرد به ویژه حریم کارگزاران نظام را که با همه وجود به میدان خدمت می آیند و همه توان خود را می گذارند تا سنگی از سر راه مردم بردارند. من وقتی می شنوم که برخی ها از تریبون مجالس ذکر اباعبدا… هم نمی گذرند و کلمات را به خدمت منافع جناحی و جریانی در می آورند و شخصیت های مورد اعتماد نظام را- فقط به این دلیل که چون آنان نمی اندیشند- به انواع اتهام می نوازند، نگران می شوم. نگران این مجالس که فرصت و کلاس بازآموزی رسم حسینی باید باشد. نگران وقت مردم که هدر می رود و نگران آبروی شخصیت ها که به آب می بندند بعضی ها که از قضا شناخت درستی هم از ماجراها ندارند و شخصیت ها را هم همه جانبه نمی شناسند و گاه خودشان زبانِ رندان سیاست می شوند که از لسان آنان سوء استفاده می کنند. این روزها که خبر از برنامه ریزی اسرائیلیون برای محرم ما می شود و دستِ برخی از مداحان تعلیم یافته آنان به دستبند، بسته شده است آدم احساس خطر می کند که مبادا آزادماندگان این گروه – که خدای به دست خویش عذاب شان فرماید- از فرصت ها سوء استفاده و ارکان نظام را در لایه های مختلف، هدف بگیرند. مراقب باشیم و مراقب باشند بزرگوارانی که افتخار منبر سیدالشهدا(ع) روزی شان شده است تا با متقن خوانی ها و روشنگری ها، فرصت غبارآلودکردن فضا را ندهند. بدانیم که زدن کارگزاران نظام می تواند یکی از ماموریت های آنان باشد. به ویژه در شرایط امروز که مقاومت و دیپلماسی ما، در قامت سردار سلیمانی و دکتر ظریف دارند، شانه به شانه، آرمان های انقلاب و سیاست های نظام را به پیش می برند، هر سخنی که به تضعیف راهبرد نظام انجامد و هر مطلبی که ارکان انقلاب را تخریب کند، قطعا نسبتی با مجالس سیدالشهدا نخواهد داشت بلکه می توان آن را مستقیم یا غیر مستقیم در سیاهه طراحی یهود دانست که با تربیت و نفوذ دادن مداحان به میدان محرم می خواهد حقیقتی عاشورا را “مقلوب” و انقلاب حسینی ما را “مغلوب” کند. ظریف هم شاید با درک همین شرایط است که برخلاف سکوت های دیپلماتیک این بار زبان به صراحت باز کرده و بر مدعیان انقلابیگری شوریده است که وقتی سلیمانی و نصرا…، دو پرچمدار سرفراز مقاومت، به دیپلماسی جمهوری اسلامی نگاهی چنان کرامند دارند، چرا شما به پنجره های این بنای رفیع، سنگ می زنید؟!

او حرف های فراوانی دارد این بار که روز گذشته در رسانه ها بازتاب گسترده ای داشت. او نسبت ها را عیان کرد و عیارها را هم غبار روفت تا مشخص بشود که هرکسی کجای کار است و سهم او از مقاومت چیست. خوب است دوستان بخوانند این سخنان را و بدانیم ما که دشمن برنامه ها دارد و می خواهد از ظرفیت های مقدس هم برای جنگ با مفاهیم مقدس بهره برد. بدانیم و مراقب باشیم تا محرم امسال حسینی تر برگزار شود و نقشه دشمن را به فرات بیداری بشوییم تا چنانکه یزید شکست خورد، همین سرنوشت هم نصیب فرزندانش شود. ان شاءا…

ب / شماره 3995 / سه شنبه 12 شهریور 1398 / صفحه 3

https://birjandemrooz.com/?p=10500

گالیله بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن