اخبار

بازگشت تروریست داعشی کانادایی/انگلیسی به کشورش!

یک تروریست کانادایی/انگلیسی که سالها برای گروه تروریستی تکفیری داعش فعالیت کرده بود، پس از اینکه انگلیس تابعیت او را لغو کرد، به دیگر کشورش کانادا بازگشت.

جک لتز که در رسانه‌ها به “جک جهادی” مشهور است از طرف مادر بریتانیایی و از سوی پدر شهروندی کانادا را دارد. او در سال ۲۰۱۴ برای پیوستن به داعش به شهر رقه در سوریه رفته بود، در ماه مه ۲۰۱۷ توسط نیروهای کرد بازداشت شد. هنگام بازداشت او قصد داشت مخفیانه به ترکیه سفر کند.

گفته می شود در طول فعالیت جک لتز برای داعش، پدر و مادر وی از انگلیس و کانادا کمک های مالی متعددی برایش فرستادند.

براساس آمارهای وجود، تعداد زیادی از تروریست های داعش، از کشورهای اروپایی مانند انگلیس و فرانسه و آلمان و … به سوریه و عراق اعزام شده بودند. وقتی برای اولین بار یکی از همین داعشی ها در حالی که شعار می داد، یک خبرنگار غربی را در مقابل دوربین ها، سربرید، وزیر امورخارجه وقت انگلیس در مصاحبه ای گفت که به خوبی لهجه لندنی این تروریست را تشخیص داده و دریافته وی یک انگلیسی است. براساس همین آمار بیشترین رقم تروریست های داعش انگلیسی بودند و تعدادی هم کانادایی و آمریکایی.

اینک که پس از چند سال فتنه و کشتار و جنایت های بی سابقه، به همت رزمندگان مسلمان عراق و سوریه و ایران و افغانستان و پاکستان که سپاه مدافعان حرم را تشکیل دادند، این تروریست های بین المللی دیگر جایی در عراق و سوریه ندارند، ناگزیر به اصل خویش و کشورهایی مانند انگلیس و کانادا باز می گردند تا شاید در زمانی دیگر و فتنه ای دیگر که توسط همان کشورها در جهان اسلام برپا شود. اگرچه حضور این تروریست ها در کشورهای اصلی شان یعنی ممالک اروپای غربی و آمریکای شمالی نیز برای نظام سلطه جهانی کم هزینه نخواهد بود.

گالیله بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن