پزشکی

انواع جراحی زیبایی لاغری

در حال حاضر چاقی از دست دادن وزن در حال حاضر تبدیل به یک اپیدمی جهانی با حدود یک چهارم جمعیت جهان شده‌است که متناسب با طبقه‌بندی چاقی است . نرخ چاقی نیز در حال افزایش است ، چرا که افراد بیشتری از شیوه زندگی sedentary استفاده می‌کنند ( با ورزش کم و رژیم غذایی ضعیف ) . چاقی باید به عنوان یک بیماری جدی تلقی شود زیرا می‌تواند منجر به مشکلات پزشکی متعددی از جمله بیماری‌های قلبی ، دیابت و فشار خون بالا شود . ضروری است که درمان مناسب از عوارض و مرگ و میر غیر ضروری جلوگیری شود .

گزینه‌های درمان Bariatric surgeryVarious برای چاقی در دسترس هستند . پزشک شما ممکن است تغییراتی در رژیم غذایی خود ، برنامه‌های ورزشی ، تغییرات سبک زندگی ، داروهای خاص برای فرونشاندن اشتها ، یا حتی روش‌های جراحی برای کاهش وزن را توصیه کند . خیلی عادی است که ترکیبی از درمان‌ها را داشته باشید . این مقاله به طور خاص بر گزینه‌های درمان جراحی در دسترس بیماران چاق تمرکز دارد .

جراحی اغلب به عنوان آخرین راه برای بیماران مبتلا به چاقی شدید با مشکلات پزشکی مرتبط مورد توجه قرار می‌گیرد . روش‌های جراحی متعددی برای درمان چاقی که در طول زمان و در کشورهای مختلف محبوبیت خود را تغییر می‌دهند ، مورد استفاده قرار گرفته‌اند . این روش‌ها در توانایی‌های خود برای تولید کاهش وزن و اثرات جانبی آن‌ها و خطرات با هم تفاوت دارند . مهم است که این عوامل را با پزشک خود مورد بحث و بررسی قرار دهید .

متداول‌ترین روش‌ها برای کاهش وزن عبارتند از: bypass Gastric : این شامل اتصال قسمت شکم به روده کوچک است به طوری که یک بخش از روده کوچک نادیده گرفته می‌شود . روده کوچک معمولا ً مسئول جذب بیشتر مواد مغذی و چربی‌ها است . ( لطفا برای اطلاعات بیشتر به کالبدشناسی و فیزیولوژی سیستم گوارشی مراجعه کنید ) .

Gastroplasty یا stapling gastric : تغییر اندازه مخزن معده با stapling کردن آن به بخش کوچکی از کیسه . این کاهش میزان غذاهایی که می‌تواند داشته باشد را کاهش می‌دهد .

باند پهن باند : قرار دادن یک کمربند دور شکم برای کاهش ظرفیت آن برای نگه داشتن غذا .

هر یک از تکنیک‌های جراحی ، کاهش وزن را به وسیله یک مکانیزم محدود کننده کاهش می‌دهد ( کاهش ظرفیت معده و کاهش مصرف مواد غذایی) یا ماده جاذب او ( کاهش جذب مواد مغذی و کالری با عبور از بخش‌های روده کوچک ) .

باید به خاطر داشته باشید که جراحی همیشه بیماری شما را التیام نمی‌دهد . شما باید سبک زندگی سخت و رژیم غذایی را برای حفظ کاهش وزن خود ایجاد کنید . افزایش وزن یکی از پیچیدگی‌های بسیاری از تکنیک‌های جراحی است . پزشک شما همچنین درمان‌های دیگری از قبیل رژیم غذایی و گروه‌های حمایتی را برای درمان چاقی خود ارائه خواهد کرد .

جراحی کاهش وزن : درمان احتمالی برای چاقی ?

این بیماری یک مشکل بهداشتی مزمن است که به یک اپیدمی جهانی تبدیل شده‌است . نرخ چاقی رو به افزایش است که به خاطر سبک زندگی فزاینده همراه با دسترسی آسان به غذاهای ارزان و خوش‌مزه و خوش‌مزه , در حال افزایش است . علاوه بر این , افزایش شیوع چاقی در کودکان از نگرانی‌های عمده سلامتی است . چاقی در کشورهای ثروتمند مانند استرالیا و آمریکا بسیار رایج است . با این حال , در این کشورها تمایل بیشتری به خرید غذای سالم و یا مربیان شخصی خود دارند .

چاقی به طور خاص به عنوان شاخص توده بدنی بیشتر از اضافه‌وزن تعریف می‌شود . امروزه تقریبا ً نیمی از جمعیت استرالیا چاق در نظر گرفته می‌شود . ( لطفا به مقاله مربوط به چاقی براساس آمار برای اطلاعات بیشتر مراجعه کنید ) .

چاقی شامل بیماری‌های قلبی , دیابت , فشار خون بالا , افزایش کلسترول , ورم مفاصل و بیماری‌های کبدی می‌شود . این امر بر اهمیت درمان‌های مناسب برای مبارزه با این بیماری تاکید دارد .

اطلاعات بیشتر در زیباچه

گالیله بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن