اخبار

اختلاس در فدراسیون فوتبال آلمان

دادستانی سوئیس از مسئولان پیشین فدراسیون فوتبال آلمان و از فرانتس بکن‌باوئر کاپیتان اسبق تیم ملی فوتبال آلمان و اسطوره فوتبال این کشور که ریاست کمیته سازماندهی جام جهانی را نیز برعهده دارد، شکایت کرده است. موضوع بر سر جابه‌جایی شش میلیون و ۷۰۰ هزار یورو است. در این پرونده از فرار مالیاتی سخن رفته است.

دویچه وله (رادیو صدای آلمان) ضمن اعلام خبر فوق، اضافه می کند:

“… دادستانی سوئیس اتهامات سنگینی علیه شماری از مسئولان پیشین فدراسیون فوتبال آلمان مطرح کرده است. موضوع بر سر پرونده‌های مالی مربوط به برگزاری جام جهانی سال ۲۰۰۶ در آلمان است…”

 

پیش از این، مسئولان پیشین فدراسیون فوتبال آلمان و حتی رئیس کمیسیون سازماندهی جام جهانی ۲۰۰۶، ملی‌پوش سابق آلمان، فرانتس بکن‌باوئر متهم شده بودند با پرداخت میلیون‌ها یورو رشوه، امتیاز برگزاری رقابت‌ها در آلمان را به دست آورده‌اند و اتهام دیگر این پرونده ناظر بر احتمال پول‌شویی از سوی مسئولان پیشین فدراسیون فوتبال آلمان بود.

در این رابطه تئو تسوانسیگر رئیس پیشین فدراسیون فوتبال آلمان و همچنین هورست اشمیت، دبیرکل این فدراسیون متهم به همدستی در پرونده جابه‌جایی میلیون‌ها یورو پول شده‌اند. این در حالی است که اتهام ولفگانگ نیرزباخ، رئیس اسبق فدراسیون فوتبال آلمان کمک به متخلفان بوده است. پرونده فرانتس بکن‌باوئر، رئیس کمیته برگزاری جام جهانی سال ۲۰۰۶ قرار است به گونه‌ای مجزا بررسی شود.

اتهام اصلی بر سر لاپوشانی انگیزه جابه‌جایی رقمی معادل شش میلیون و ۷۰۰ هزار یورو است. گفته می‌شود در سال ۲۰۰۵، یعنی یک سال پیش از برگزاری جام جهانی سال ۲۰۰۶ در آلمان، کمیته سازماندهی جام جهانی آلمان به ریاست بکن‌باوئر، مبلغ یاد شده را از طریق فیفا به میلیاردر فرانسوی و رئیس پیشین شرکت آدیداس، روبرت لوئی درایفوس پرداخت کرده است.سه سال پیش از این تاریخ، بکن‌باوئر به همراه این میلیاردر فرانسوی مبلغی به همین میزان به حساب محمد بن همام، عضو اجرایی فیفا پرداخت کرده بودند.

چندی پیش نیز میشل پلاتینی (ستاره سالهای پیشین فوتبال فرانسه) نیز به دلیل مشابه چنین جابجایی ها و اختلاس های مالی برای واگذاری میزبانی جام جهانی 2022 به قطر، تحت تعقیب قرار گرفت. میزبانی مسابقات جام جهانی فوتبال در زمانی به کشور قطر واگذار شد که این کشور حتی در هیچیک از مسابقات آسیایی نیز مقامی کسب نکرده بود! این تیم بالاخره با تمهیدات بسیار و لابی های متعدد و خرید بازیکنان مختلف توانست مقام اول جام ملت های آسیای سال گذشته را کسب نماید!!

گالیله بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن