اخبار

رسوایی مالی بزرگ در دویچه بانک آلمان

دستگاه قضایی آمریکا در حال بررسی نقش دویچه بانک در رسوایی مالی مربوط به صندوق دولتی مالزی است. گفته می شود که این بانک آلمانی قوانین مقابله با فساد و پولشویی را نقض کرده است.

دویچه وله (رادیو صدای آلمان) می گوید به گزارش یک روزنامه آمریکایی، وزارت دادگستری ایالات متحده در رابطه با پرونده کلاهبرداری میلیاردی از صندوق سرمایه‌گذاری دولتی مالزی (1MDB)، تحقیقات خود علیه دویچه بانک را به جریان انداخته است.

به گزارش وال استریت جورنال، دستگاه قضایی آمریکا دویچه بانک را متهم کرده که از طریق فعالیت‌اش برای صندوق دولتی مالزی، قوانین مقابله با فساد و پولشویی را نقض کرده است .

صندوق سرمایه‌گذاری دولتی مالزی در مرکز یکی از بزرگترین کلاهبرداری‌های تاریخ روابط مالی و بانکی قرار گرفته است. بر اساس اعلام دستگاه‌های قضایی مالزی و آمریکا، بین سال‌های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ میلادی در این صندوق تا حدود سه میلیارد دلار سوءاستفاده مالی، صورت گرفته است.

به گزارش وال استریت جورنال، دویچه بانک از جمله موسساتی بود که با شرکت در این کلاهبرداری تاریخی در سال ۲۰۱۴ به صندوق دولتی مالزی برای دریافت یک وام یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلاری کمک کرد.

پیش از این نیز دویچه بانک به دلیل یک اختلاس مالی 10 میلیارد دلاری در سال 2018 محکوم به پرداخت 578 میلیون یورو جریمه شده بود. این پرونده به پول‌شویی‌های موسسه مالی مزبور در روسیه میان سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۵ میلادی ارتباط دارد.

به گزارش خبرگزاری رویترز، دویچه بانک در مدت زمان یاد‌شده به‌طور غیرقانونی ۱۰ میلیارد دلار میان دفاترش در مسکو، لندن و نیویورک جابه‌جا کرده بود.

از همین رو بود که در 29 نوامبر سال 2018، در یک اقدام کم سابقه بیش از 170 نفر نیروی ماموران دادستانی شهر فرانکفورت و ایالت هسن، ماموران پلیس جنایی آلمان، ماموران پلیس فدرال این کشور و بازرسان امور مالیاتی آلمان به تفتیش ساختمان مرکزی دویچه بانک اقدام کردند.

گالیله بلاگ

برچسب ها

نوشته های مشابه

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن